W czerwcu tego roku mamy wyjątkowo dużo słońca oraz temperatury w mieście dochodzą do nawet 40 stopni celsjusza! Wytrzymanie w takim upale to ogromny wysiłek dla całego organizmu, w szczególności dla naszej skóry która musi znosić naprzemienne eksponowanie na słońce, gorąco i kurz na zewnątrz oraz klimatyzację i nawiewy z wentylatorów w pomieszczeniach i pojazdach. Jednymi z bardziej niebezpiecznych rzeczy, jakie mogą się stać dla naszego zdrowia w gorące dni to przegrzanie się organizmu lub udar słoneczny.

Jakie są skutki takich fal gorąca dla naszej cery?

Przede wszystkim skóra staje się wysuszona, traci jędrność oraz bardzo widać efekt ‘starzenia się skóry’. Mamy sprawdzone sposoby na przywrócenie cery do dobrego stanu:

  1. Atelowoda Komórkowa

    Nawilżający Atelokolagen - Nadaje skórze odpowiednie nawilżenie oraz poprawia zachować piękny i młody wygląd skóry. Łączy aż trzy rodzaje kolagenu, które przywracają sprężystość skóry.

  2. Regularnie nawilżajmy twarz Atelowodą Komórkową - Atelowoda jest w zawsze zimnym, aluminiowym opakowaniu, a po spryskaniu twarzy wygodnym sprejem powoduje przyjemne uczucie chłodu, odświeżenia i komfortu. Dodatkowo pozwala utrzymać makijaż na miejscu, aby nie rozpływał się w upale.

  3. Pamiętajmy o ustach - pomadka nawilżająca z kolagenem - usta również mogą stać się popękane i wysuszone, dlatego użyjmy nawilżającej pomadki z kolagenem. W zestawie zawsze wysyłamy trzy sztuki, dlatego nigdy nam nie powinno takiej pomadki zabraknąć.

  4. Chusteczki Kolagenowe - Stosujmy nawliżane chusteczki z dodatkowymi substancjami, w tym kolagenem. Idealnie oczyszczają i nawilżają skórę, oraz przygotowują ją pod aplikacje makijażu i innych kosmetyków.

Również bardzo ważne jest to, aby używać dobrej jakości kremów z filtrem ponieważ to one ochronią nas przed niebezpiecznymi poparzeniami. Jeżeli niestety do takiego poparzenia dojdzie u nas lub u naszych bliskich, a skóra stanie się czerwona, mamy na to najlepszy sprawdzony sposób - nałóżmy na poparzoną skórę czysty kolagen naturalny Platinum.

Nie zapomnijmy o włosach!

Latem, zwłaszczą w tych najgorętszych momentach trzeba pamiętać żeby zadbać i zabezpieczyć włosy przed dewastującym dla nich promieniowaniem UV. Aby włosy się nie łamały, nie były wysuszone oraz utrzymały swój prawdziwy blask, proponujemy następującą kurację:

  1. Raz w tygodniu nałóżmy na włosy Colaceum- jest to naturalny wosk bardzo silnie nawilżający i regenerujący. Ma bardzo szerokie spektrum zastosowania, dzięki czemu idealnie nadaje się również do włosówskóry.

  2. Przemyjmy włosy Kolagenem Naturalnym Graphite. Kolagen naturalny Graphite jest stworzony specjalnie do odżywiania i regeneracji włosów i paznokci. Nakładając go rękami na włosy, zapewnimy pielęgnację obu :) Graphite można kupić w bardzo wygodnych 200ml opakowaniach oraz jego konsystencja jest idealna do wsmarowywania go we włosy. Po całkowitym wchłonięciu się kolagenu, można włosy spłukać i cieszyć się ich niesamowitą świeżością i sprężystością.