• Magnesium Complex

Kompozycja trzech form magnezu o wysokiej przyswajalności - mleczanu magnezu, cytrynianu magnezu, diglicynianu magnezu, wzbogaconych witaminą B6, która ułatwia wchłanianie tego pierwiastka, jego transport do komórek organizmu i utrzymywanie jego wewnątrzkomórkowego zapasu.

109.00
szt.
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Poczta Polska (Pobranie) 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność Średnia dostępność
Colway International

Wpisz w koszyku kod rabatowy: LATO

Magnesium Complex - "pierwiastek życia"

Intensywny tryb życia, wysiłek fizyczny, nieregularny sen, stres, alkohol oraz picie dużych ilości kawy zwiększają zapotrzebowanie na magnez. Magnesium complex uzupełnia codzienną dietę w magnez, który jest jednym z najważniejszych mikroelementów desydujących o zachowaniu zdrowia. Magnez aktywuje ponad 300 enzymów uczestniczących między innymi w metaboliźmie węglowodanów i tłuszczów, chroni mięsień sercowy przed niedokrwieniem i niedotlenieniem, przeciwdziała zaburzeniom rytmu serca, reguluje ciśnienie tętnicze przez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, zapobiega miażdżycy, a także stabilizuje działanie układu nerwowego, czego efektem jest działanie uspokajające i zwiększenie wydajności pracy naszego mózgu.

Najważniejsze składniki i ich działanie

Cytrynian magnezu – wspiera wchłanialność jonów magnezu, rozpuszcza się w wodzie. Wchłanianie magnezu następuje równocześnie z wchłanianiem wody, więc im lepsza rozpuszczalność związku w wodzie, tym większa jego absorpcja w naszym organizmie. By zjonizować cytrynian magnezu w organizmie człowieka niezbędna jest mniejsza ilość kwasów żołądkowych. Cytrynian magnezu polecany jest osobom cierpiącym na zbyt małe wydzielanie kwasu żołądkowego.

Glicynian magnezu (Chelat) – jest połączeniem magnezu i glicyny, która jest najprostszym aminokwasem. To połączenia wpływa na szybką absorpcję przez nasz organizm i brak skutków ubocznych – nie ma właściwości przeczyszczających.

Mleczan magnezu – jest solą magnezową kwasu mlekowego. To naturalnie występujący minerał, który wspomaga funkcjonowanie układu krwionośnego, nerwowego i pokarmowego. Wspomaga również pracę mięśni oraz rozkład glukozy. Mleczan magnezu wspomaga budowę kości, zębów.

Witamina B6 – zwiększa skuteczność działania tego pierwiastka przez ułatwienie wchłaniania magnezu, jego transportu do komórek organizmu i utrzymywanie jego wewnątrzkomórkowego zapasu. Nazywana jest „utrwalaczem magnezu”. Zarówno magnez jak i witamina B₆ potrzebne są w procesie syntezy enzymatycznej białek i współpracują w wielu czynnościach fizjologicznych.

Szczegółowy skład suplementu

Magnez, Witamina B6

Przeznaczenie

Magnesium Complex uzupełnia codzienną dietę w magnez, który jest jednym z najważniejszych mikroelementów decydujących o zachowaniu zdrowia. Magnez jest aktywatorem ponad 300 enzymów uczestniczących między innymi w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów.

Magnez pomaga w:
  • prawidłowym funkcjonowaniu mięśni,
  • utrzymaniu zdrowych kości i zębów,
  • utrzymaniu równowagi elektrolitowej,
  • prawidłowej syntezie białka,
  • utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
  • utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Przechowywanie

Przechowywać w suchym i zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci, w zamkniętym oryginalnym opakowaniu. Nie należy stosować suplementudiety po upływie daty minimalnej trwałości.

Stosowanie

Preparat należy spożywać popijając wodą. Zalecana dzienna porcja do spożycia wynosi 2 kapsułki.

Uwaga!

Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania.