• Axanta (60 kapsułek) - idealna dla aktywnych!

Ważnym składnikiem suplementu diety AXANTA jest astaksantyna, szczególny w przyrodzie karotenoid, który występuje w organizmach roślinnych i zwierzęcych, uważanych bez wyjątku za zdrowy pokarm. To ona barwi mięso łososi i licznych skorupiaków spożywanych jako owoce morza, a także alg morskich i glonów, m.in. Haematococcus pluvialis, z którego ekstrahuje ją dla nas renomowany producent szwedzki. Astaksantyna jest substancją niezwykle pożądaną przez nabywców suplementów diety. Z jej udziałem od lat komponują swoje produkty tylko wiodący ich wytwórcy na świecie.

127.00
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Poczta Polska (Pobranie) 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność Średnia dostępność
Colway

Wpisz w koszyku kod rabatowy: LATO

Axanta potężny antyutleniacz z głębin mórz

Właściwości Axanty

Axanta wspomoże i odżywi organizm po wysiłku

Wiosenna dieta dla zdrowia. Axanta w tym pomoże

Jeśli jesteśmy aktywni fizycznie pamiętajmy, że po wysiłku nasze ciało potrzebuje regeneracji, ale też odpowiedniego odżywienia. I tu doskonale sprawdzi Axanta bogata w astaksantynę. Astaksantyna to nic innego jak naturalny pigment występujący między innymi w algach. Naukowcy udowodnili jej korzystny wpływ nie tylko na organizmy wodne, ale także na ludzi. Przypisuje jej się ogólne wzmocnienie odporności, szybką regenerację organizmu czy działanie ochronne na mięsień sercowy. Tak wyposażeni możemy już ruszać na nowo na podbój świata po krótkim zimowym śnie!

Najważniejsze składniki i ich działanie

Astaksantyna – to naturalny antyutleniacz, który jako karetonoid naturalnie występuje m.in. w algach, łososiach, skorupiakach i innych owocach morza nadając im czerwony kolor. W medycynie wschodniej astaksantyna uznawana jest za niemal panaceum na dziesiątki dolegliwości zdrowotnych. Znana jest również w medycynie sportowej dzięki niezwykłym właściwościom przyspieszającym metabolizm kwasu mlekowego w mięśniach i zmniejsza bolesność po wysiłkową ścięgien i stawów. Ogromną zaletą naturalnych przeciwutleniaczy takich jak astaksantyna jest to, że są one bezpieczną, naturalną alternatywą dla leków pochodzenia syntetycznego.

Astaksantyna chroni m.in. przed:
  • chorobami oczu (np. jaskrą, kataraktą, zwyrodnieniem plamki żółtej),
  • stanami zapalnymi oczu (m.in. zapaleniem siatkówki, tęczówki, rogówki, twardówki),
  • neuropatią cukrzycową,
  • uszkodzeniami mózgu i kręgosłupa,
  • chorobami Parkinsona, Huntingtona, Charcota, Alzheimera i innymi rodzajami demencji.
Piperyna - czyli ekstrahowany (95%) ze znanego wszystkim ziarna czarnego pieprzu silny alkaloid piperydynowy. Zapewnia on może nie spektakularny i błyskawiczny, ale za to jeden z nielicznych, bezspornie udokumentowanych klinicznie - długotrwały efekt odchudzający. Jest idealnym wspomagaczem diety dla osób cierpliwych, niepotrafiących wejść w reżim treningowy. Ponadto poprawia wydolność fizyczną i koncentrację, reguluje ciśnienie i ujędrnia skórę.
Mało znaną właściwością piperyny jest to, że już przy niewielkich ilościach (badania prowadzono na dawkach < 5 mg) drastycznie wręcz zwiększa wchłanialności z jelita do krwi i limfy witamin z grupy B i karotenoidów w tym astaksanty oraz m.in. licznych składników zawartych w konceptaklach morszczynów (patrz Colvita!).

Kompleks wszystkich witamin z grupy B - w dawkach idealnie dostosowanych do obowiązujących referencyjnych wartości spożycia uzupełnia skłąd Axanty. Regularna nimi suplementacja wskazana jest choćby dlatego, że witaminy B1, B2, B3,B6, B7, B12 pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i przyczyniają się do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego, a witamina B7 wręcz metabolizmu makroskładników odżywczych.

Szczegółowy skład suplementu

Olej sojowy, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol, niacyna, kwas pantotenowy, ekstrakt z owocu czarnego pieprzu (Piper nigrum) standaryzowany na 95% piperyny, astaksantyna, barwnik – karmel, witamina B6, witamina B2, witamina B1, kwas foliowy, biotyna, witamina B12.